Tenn Strängnäs och Växjö

Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö
Tenn Strängnäs och Växjö

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DRYCKESKANNA, STOP, tenn, 1800-tal, Carl Israel Kjellström (1811-1816) Strängnäs 1812, Carl Erix Anström (1845-1861/76) Växjö, 1865, höjd ca 19-20 cm

Bucklor, slitage

542351

2018-05-10