Grand Tour - Häst brons

Grand Tour -  Häst brons
Grand Tour -  Häst brons
Grand Tour -  Häst brons
Grand Tour -  Häst brons
Grand Tour -  Häst brons
Grand Tour -  Häst brons
Grand Tour -  Häst brons
Grand Tour -  Häst brons
Grand Tour -  Häst brons
Grand Tour -  Häst brons

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKULPTUR i form av häst, (tidigt 1900-tal) efter de hästar som under antiken fanns i Konstantinopel och sedan 1200-talet i Venedig, hästen i brons med sockel i svartmålat trä med iläggningar av marmor och kalcit, höjd ca 32 samt 25x15 cm

Slitage

542457

2018-05-10