Grand Tour - Häst brons
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKULPTUR i form av häst, (tidigt 1900-tal) efter de hästar som under antiken fanns i Konstantinopel och sedan 1200-talet i Venedig, hästen i brons med sockel i svartmålat trä med iläggningar av marmor och kalcit, höjd ca 32 samt 25x15 cm
Slitage
542457
2018-05-10