Christian Linning byrå senbarock
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CHRISTIAN LINNING (mästare i Stockholm 1744-1779), byrå, 1700-talets mitt, senbarock, fanerat i valnöt, svängd front, 5 lådor i 3 varv, utdragbar skrivskiva, draghandtag samt nyckelplåtar av slät mässingsplåt, baksida stämplad CLN, höjd ca 85, 91x64 cm, nyckel finns
Faner med resning, lagningar och bortfall, nyckel finns att hämta i utlämningen
542503
2018-05-11