Tekanna Ryssland 1836
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TEKANNA, silver, Ryssland, stämplad Moskva 1836, invändig förgyllning, assaystämpel Nikolay Dubrovin, otydlig silversmedstämpel, troligtvis Jacob Wiberg, handtag i ben, höjd ca 13, längd 21 cm, total vikt ca 346g
Repor
542566
2018-05-12