Tekanna Ryssland 1836

Tekanna Ryssland 1836
Tekanna Ryssland 1836
Tekanna Ryssland 1836
Tekanna Ryssland 1836
Tekanna Ryssland 1836
Tekanna Ryssland 1836
Tekanna Ryssland 1836
Tekanna Ryssland 1836
Tekanna Ryssland 1836
Tekanna Ryssland 1836

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TEKANNA, silver, Ryssland, stämplad Moskva 1836, invändig förgyllning, assaystämpel Nikolay Dubrovin, otydlig silversmedstämpel, troligtvis Jacob Wiberg, handtag i ben, höjd ca 13, längd 21 cm, total vikt ca 346g

Repor

542566

2018-05-12