Hertha Bengtsson Koka blå Rörstrand
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, "Koka Blå", matservis, 67 dlr., porslin, bestående av: 21 flata mattallrikar, 14 förrättstallrikar, 2 djupa tallrikar, 8 assietter, 2 något större assietter, 4 frukostskålar, 5 serveringsskålar, 2 uppläggningsfat, 3 ugnsformar, 2 karotter varav en med lock, 2 smörkarotter varav en med lock samt kaffekanna, mattallrikens mått ca 24 cm
Slitage, missfärgningar, nagg kan förekomma
542633
2018-05-11