Hertha Bengtsson Koka blå Rörstrand

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HERTHA BENGTSSON, "Koka Blå", matservis, 67 dlr., porslin, bestående av: 21 flata mattallrikar, 14 förrättstallrikar, 2 djupa tallrikar, 8 assietter, 2 något större assietter, 4 frukostskålar, 5 serveringsskålar, 2 uppläggningsfat, 3 ugnsformar, 2 karotter varav en med lock, 2 smörkarotter varav en med lock samt kaffekanna, mattallrikens mått ca 24 cm

Slitage, missfärgningar, nagg kan förekomma

542633

2018-05-11