Erland Cullberg oljemålning
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ERLAND CULLBERG (1931-2012): Figurkomposition, signerad E. C. Olja på duk, ca 210x135 cm
Enligt uppgift är denna målning målad i samband med Erland Cullbergs samarbete med Christer Lingström, som mellan 1983-2008 drev Edsbacka krog i Sollentuna, den första restaurangen i Sverige med två stjärnor i Michelinguiden.
542681
2018-05-11