Erland Cullberg oljemålning

Erland Cullberg oljemålning
Erland Cullberg oljemålning
Erland Cullberg oljemålning
Erland Cullberg oljemålning
Erland Cullberg oljemålning
Erland Cullberg oljemålning

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

ERLAND CULLBERG (1931-2012): Figurkomposition, signerad E. C. Olja på duk, ca 210x135 cm

Enligt uppgift är denna målning målad i samband med Erland Cullbergs samarbete med Christer Lingström, som mellan 1983-2008 drev Edsbacka krog i Sollentuna, den första restaurangen i Sverige med två stjärnor i Michelinguiden.

542681

2018-05-11