Hänge, örhängen samt brosch med snäckskalkaméer
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HÄNGE, ÖRHÄNGEN, 1 par, samt BROSCH, med snäckskalkaméer, hänge, 18 k guld, G Dahlgren & Co, Malmö, 1942, örhängen, 1 8k guld, stämplade ´OPI´, krok, brosch, förgyllt metall, hängetshöjd ca 5 cm, örhängenshöjd ca 3.2 cm, broschenslängd ca 7 cm, totalvikt (exl broschen) ca 10.7 g, etui medföljer
Bruksslitage, ställvis förlust av förgyllning på broschen
542739
2018-05-11