Ljuskrona venetiansk stil
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets början, venetiansk stil, 6 ljuspunkter, 6 korta glas blad, 6 långa glas blad, 6 glas blommor i vittonad, opalin glasmassa, med bladrik dekor, totalhöjd (inkl sladd) ca 92, diameter ca 58 cm, blad samt blommor medföljer i kartong
Några lösa delar av glasfinialen medföljer, några mindre nagg kan forekomma, ytsmuts, ej funktionstestad
542806
2018-05-31