Ljuskrona venetiansk stil

Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets början, venetiansk stil, 6 ljuspunkter, 6 korta glas blad, 6 långa glas blad, 6 glas blommor i vittonad, opalin glasmassa, med bladrik dekor, totalhöjd (inkl sladd) ca 92, diameter ca 58 cm, blad samt blommor medföljer i kartong

Några lösa delar av glasfinialen medföljer, några mindre nagg kan forekomma, ytsmuts, ej funktionstestad

542806

2018-05-31