Haug Snekkeri soffbord

Haug Snekkeri soffbord
Haug Snekkeri soffbord
Haug Snekkeri soffbord
Haug Snekkeri soffbord
Haug Snekkeri soffbord
Haug Snekkeri soffbord
Haug Snekkeri soffbord
Haug Snekkeri soffbord
Haug Snekkeri soffbord
Haug Snekkeri soffbord

Såld för:

240 EUR

Utropspris

300 EUR

SOFFBORD, etikettmärkt Haug Snekkeri A/S, Made in Norway, 1900-talets andra hälft, ädelträfanerad, två lådor i sargen och utdragbar bricka, 146 x 84 cm, höjd 75 cm.

Vi ber potentiella köpare notera att flera länder förbjuder import av objekt som innehåller material från exotiska träslag, hotade arter, inklusive men inte begränsat till korall, elfenben och sköldpadda. Därmed bör potentiella köpare vara bekanta med relevanta bestämmelser före budgivning, ifall att objektet ska importeras till ett annat land.

Slitage, stötmärken.

542866

2018-10-11