Armband 1853

Armband 1853
Armband 1853
Armband 1853
Armband 1853
Armband 1853
Armband 1853

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARMBAND, förgyllt silver, tvåradidgt, ankarelänk, med graverad inskription, Sven Petter Dahlgren, Uppsala, 1853, längd ca 17 cm, totalvikt ca 10.9 g

Slitage, mindre bucklor, ställvis förlust av förgyllning

542883

2018-05-12