Armband 1853
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARMBAND, förgyllt silver, tvåradidgt, ankarelänk, med graverad inskription, Sven Petter Dahlgren, Uppsala, 1853, längd ca 17 cm, totalvikt ca 10.9 g
Slitage, mindre bucklor, ställvis förlust av förgyllning
542883
2018-05-12