KPM Berlin porslin
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÖNIGLICHE PORZELLAN-MANUFAKTUR, kaffe- och teservis, 28 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets början, rokokostil, polykrom dekor av strödda blommor, detaljer i guld, bestående av: 10 kaffekoppar med fat, 12 assietter, kaffekanna, tekanna, gräddkanna, sockerskål samt bricka, kaffekannans höjd ca 27 cm
Nagg förekommer
542890
2018-05-14