KPM Berlin porslin

KPM Berlin porslin
KPM Berlin porslin
KPM Berlin porslin
KPM Berlin porslin
KPM Berlin porslin
KPM Berlin porslin
KPM Berlin porslin
KPM Berlin porslin
KPM Berlin porslin
KPM Berlin porslin

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KÖNIGLICHE PORZELLAN-MANUFAKTUR, kaffe- och teservis, 28 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets början, rokokostil, polykrom dekor av strödda blommor, detaljer i guld, bestående av: 10 kaffekoppar med fat, 12 assietter, kaffekanna, tekanna, gräddkanna, sockerskål samt bricka, kaffekannans höjd ca 27 cm

Nagg förekommer

542890

2018-05-14