Peter Ipsen keramik

Peter Ipsen keramik
Peter Ipsen keramik
Peter Ipsen keramik
Peter Ipsen keramik
Peter Ipsen keramik
Peter Ipsen keramik
Peter Ipsen keramik
Peter Ipsen keramik

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PETER IPSEN, bordsarmatur, keramik, Danmark, 1900-talets början, jugend, glaserad i gult och grönt, dekor i relief av påfåglar, signerad i godset, höjd exkl. fattning ca 42 cm

Lagning, borrad, ursprungligen vas, slitage

542947

2018-05-14