Hovedvandsæg silver 1700-tal
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LARS NIELSEN MØLLER, Köpenhamn (mästare 1747-1787), luktdosa i silver, förgylld krona samt invändig förgyllning, lucka i botten (utbytt, oidentifierade stämplar), mästarstämpel invändigt i botten, H ca 8,5 cm
542967
2018-05-11