Hovedvandsæg silver 1700-tal

Hovedvandsæg silver 1700-tal
Hovedvandsæg silver 1700-tal
Hovedvandsæg silver 1700-tal
Hovedvandsæg silver 1700-tal
Hovedvandsæg silver 1700-tal
Hovedvandsæg silver 1700-tal
Hovedvandsæg silver 1700-tal
Hovedvandsæg silver 1700-tal
Hovedvandsæg silver 1700-tal
Hovedvandsæg silver 1700-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LARS NIELSEN MØLLER, Köpenhamn (mästare 1747-1787), luktdosa i silver, förgylld krona samt invändig förgyllning, lucka i botten (utbytt, oidentifierade stämplar), mästarstämpel invändigt i botten, H ca 8,5 cm

542967

2018-05-11