Matta design Märta Måås-Fjetterström

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Vit botten", matta, formgiven före 1919, rölakan, signerad MMF, tillverkad före 1941, ca 310x210 cm

Slitage, fransar saknas

543017

2018-05-18