Flintlåspistol

Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, närmast lik norsk-dansk modell ca 1690-1700, pipa med oktagonalt kammarstycke, helstock, järnbeslag, laddstock i stål, längd ca 55 cm

Slitage, lagningar, stockskador, hornnäsa saknas

543024

2018-05-14