Eric Råström kaffeservis i silver

Klubbat för:

7 000 SEK

8 000 SEK

ERIC RÅSTRÖM, kaffeservis, 3 dlr, silver, Stockholm 1946, bestående av: kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, kaffekannan med trähandtag, samtliga stämplade CGR samt gravyrsignerade E Rådström, kaffekannas höjd 18,5 cm, totalvikt ca 1575 g

Trähandtag av

543221

2018-05-13