Vitrinskåp "Cortina" Svante Skogh
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SVANTE SKOGH, vitrinskåp "Cortina", Seffle Möbelfabrik 1960-tal, fanerat i riopalisander, rektangulär form på kopplad benställning, två större och tre mindre lådor med knappar av riopalisander, vitrindel invändigt fanerad med björk och försedd med två hyllplan bakom skjutdörrar av glas, höjd ca 140, längd ca 75, djup ca 30 cm
Mycket fint skick, bakstycket med färgbortfall
543247
2018-05-12