Pipa 1800-tal

Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal
Pipa 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PIPA, silverbeslag stämplade SOS för Sven Olson(1797-1813, -16), björk, skuren dekor av bataljscen, beslag med namngravyr "Adolph Posse", skaftets längd ca 64, huvudets längd ca 15 cm

Slitage, bucklor, pipskaft

543263

2018-05-13