Maria Wiik

Maria Wiik
Maria Wiik
Maria Wiik
Maria Wiik
Maria Wiik
Maria Wiik
Maria Wiik
Maria Wiik

Klubbat för:

43 000 EUR

Utropspris

40 000 EUR

MARIA WIIK (1853-1928) Flicka bland blommorna
Signerad samt daterad -87. Pastell, 70x55 cm.

Litteratur: Pia Katerma nr 173 a, Eliel Aspelin, Suomalaisen taiteeen historia pääpiirteissään , sid 85.

543277

2018-05-21