Maria Wiik
Klubbat för:
43 000 EUR
Utropspris
40 000 EUR
MARIA WIIK (1853-1928) Flicka bland blommorna
Signerad samt daterad -87. Pastell, 70x55 cm.
Litteratur: Pia Katerma nr 173 a, Eliel Aspelin, Suomalaisen taiteeen historia pääpiirteissään , sid 85.
543277
2018-05-21