Martin Hinrich Petersen luktdosa i silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MARTIN HINRICH PETERSEN (verksam 1784-1824), luktdosa, silver, s.k hovedvandsæg, Haderslev, Danmark, delvis förgylld, fasettslipade glasstenar, dekor av girlanger, höjd 10 cm, vikt ca 66 g

Stenar med slitage

543279

2018-05-18