Martin Hinrich Petersen luktdosa i silver
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MARTIN HINRICH PETERSEN (verksam 1784-1824), luktdosa, silver, s.k hovedvandsæg, Haderslev, Danmark, delvis förgylld, fasettslipade glasstenar, dekor av girlanger, höjd 10 cm, vikt ca 66 g
Stenar med slitage
543279
2018-05-18