Väggpendyl sengustaviansk stil

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄGGPENDYL, sengustaviansk stil, 1900-talets början, förgylld, med dekor av sfinxer, höjd 60 cm

Krackelering, ställvis förlust av färg och förgyllning, enligt uppgift nyligen renoverad, finialier saknas, rosett dekor är löst, ej funktionstestad

543340

2018-05-16