Väggpendyl sengustaviansk stil
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGPENDYL, sengustaviansk stil, 1900-talets början, förgylld, med dekor av sfinxer, höjd 60 cm
Krackelering, ställvis förlust av färg och förgyllning, enligt uppgift nyligen renoverad, finialier saknas, rosett dekor är löst, ej funktionstestad
543340
2018-05-16