Golvvas Kina
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, dekor av blommor, fåglar, granatäpplen och fåglar i emaljfärger samt guld, kalligrafi med två sigill, höjd ca 71 cm, sockel medföljer
Sockeln med lagningar
543343
2018-05-14