Ljusstakar ett par sterling silver Georg III
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, sterlingsilver, Georg III, mästarstämplar Luke Proctor & Co Sheffield 1786, lösa ljusmanchetter, kvadratisk form, pumsad dekor, pärlkant, godronerad stam, höjd ca 27 cm
Fyllda fötter, en ljusmanchet i nysilver stämplad George Asforth & Co Sheffield Ca 1778-1815, mindre bucklor en stam någon sned
543360
2018-05-13