Ljusstakar ett par sterling silver Georg III

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, sterlingsilver, Georg III, mästarstämplar Luke Proctor & Co Sheffield 1786, lösa ljusmanchetter, kvadratisk form, pumsad dekor, pärlkant, godronerad stam, höjd ca 27 cm

Fyllda fötter, en ljusmanchet i nysilver stämplad George Asforth & Co Sheffield Ca 1778-1815, mindre bucklor en stam någon sned

543360

2018-05-13