Gunnar Wennerberg

Gunnar Wennerberg
Gunnar Wennerberg
Gunnar Wennerberg
Gunnar Wennerberg
Gunnar Wennerberg
Gunnar Wennerberg
Gunnar Wennerberg
Gunnar Wennerberg

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUNNAR WENNERBERG, matservis, 16 dlr, "Gullviva", porslin, 1900-talets början, jugend, Gustavsberg, bestående av: 6 mattallrikar, 4 djupa, 5 assietter, 4 förrättstallrikar, uppläggningsfat, uppläggningsskål

Bruksslitage

543430

2018-05-14