Anna-Lisa Thomson Paprika Upsala-Ekeby

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ANNA-LISA THOMSON, golvvas, bordsvas samt fat "Paprika", Upsala-Ekeby, 1900-talets mitt, reliefdekor av löv, stengods, höjd ca: 25-52 cm Dia fat: 23 cm

Fat med kantnagg, bordsvas med litet glasyrnagg vid fotringen

543452

2018-05-15