Schatz barometer och skeppsklocka

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SCHATZ, barometer samt skeppsklocka, 1900-talets andra hälft, mässing och glas, monterad på träplatta, plattans mått 50x24 cm

Barometer med blyertstext, slitage. Nyckel finns.

543536

2018-05-18