Poudreuse 1700-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POUDREUSE, sekelskiftet 1700/1800, sengustaviansk, fanerad med mahogny, 5 lådor med kannelerade fronter, överdel med inredning och spegel, listverk och nyckelplåtar av slät mässing, höjd 77, 77x46 cm, nyckel finns
Utdragsskiva fastnad, fanerbortfall, listdelar saknas, repor
543541
2018-05-15