Kaffeservis silver rokokostil
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
KAFFESERVIS, (3 dlr) rokokostil, silver, Auran Kultaseppä Oy, Turku, Finland, 1941, bestående av en kaffekanna, en gräddekanna och en söckerskål, båda invändigt förgyllda, alla med bladrik graverad dekor, höjd ca 9-23 cm, totalvikt ca 1 399 g
Bruksslitage, ställvis anlöpning
543600
2018-05-20