Kaj Franck Prisma vas
2018-05-20
543603
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KAJ FRANCK, "Prisma", vas, Nuutajärvi, Finland , underfång i lilablått, signerad K. Franck Nuutajärvi Notsjö -60, höjd ca 20 cm
En mindre nagg på kanten