William Manners

William Manners
William Manners
William Manners
William Manners
William Manners
William Manners

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILLIAM MANNERS (1860-1940): Höstlandskap med figurer, olja på pannå, signerd och daterad W. Manners 1893, ca 32,5 x 20,5 cm, ram bronserad och förgylld pastellagedekor i form av bladstav och akantusblad, senare inneram förgylld ca 52,5 x 41,5 cm

Krackelyr märken från ram. Smärre skador på pastellage

543633

2018-05-15