Sideboard Örnens teak
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1950-/60-tal, fanerat i teak med detaljer samt underrede i ek, dörrpar med invändig hyllinredning, 5 lådor, etikettmärkt "AB Möbelfabriken Örnen, Smålands Rydaholm", nyckel medföljer, höjd 105, 165x43 cm
Bruksspår, mindre slipskada i ena främre hörnet
543646
2018-05-15