Hans J Wegner fåtölj

Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HANS J WEGNER, fåtölj, modell GE-290, Getama Gedsted, Danmark, 1900-talets mitt, ek, klädsel i blå tyg, bär tillverkarens stämpel, sitthöjd ca 40 cm

Senare kuddar, något ostädigt, limet är uttorkat på fogarna, slitage, märken, repor

543659

2018-05-19