Hans J Wegner fåtölj
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj, modell GE-290, Getama Gedsted, Danmark, 1900-talets mitt, ek, klädsel i blå tyg, bär tillverkarens stämpel, sitthöjd ca 40 cm
Senare kuddar, något ostädigt, limet är uttorkat på fogarna, slitage, märken, repor
543659
2018-05-19