Arne Jacobsen kontorsstol Sjuan
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, arbetsstol / stol, modell Sjuan, formgiven av Arne Jacobsen 1955, Fritz Hansen, Danmark, förkromat underrede på hjul, klädsel i textil, justerbar höjd, enligt uppgift inköpt 1961
Slitage, skador
543665
2018-05-15