Arne Jacobsen kontorsstol Sjuan

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ARNE JACOBSEN, arbetsstol / stol, modell Sjuan, formgiven av Arne Jacobsen 1955, Fritz Hansen, Danmark, förkromat underrede på hjul, klädsel i textil, justerbar höjd, enligt uppgift inköpt 1961

Slitage, skador

543665

2018-05-15