Sven Kai-Larsen museumpallen
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SVEN KAI-LARSEN "Museum-pallen", formgiven 1963, ljust böjträ, höjd ca 41, 63x35 cm
Proveniens: Gåva från Sven Kai-Larsen till arkitekt Sture Frölén i samband med samarbete vid design/ritning av biblioteket Solna Centrum
Slitage/fläckar
543669
2018-05-15