Sven Kai-Larsen museumpallen

Sven Kai-Larsen museumpallen
Sven Kai-Larsen museumpallen
Sven Kai-Larsen museumpallen
Sven Kai-Larsen museumpallen
Sven Kai-Larsen museumpallen
Sven Kai-Larsen museumpallen
Sven Kai-Larsen museumpallen
Sven Kai-Larsen museumpallen

Klubbat för:

3 800 SEK

4 000 SEK

SVEN KAI-LARSEN "Museum-pallen", formgiven 1963, ljust böjträ, höjd ca 41, 63x35 cm

Proveniens: Gåva från Sven Kai-Larsen till arkitekt Sture Frölén i samband med samarbete vid design/ritning av biblioteket Solna Centrum

Slitage/fläckar

543669

2018-05-15