Rörstrand prakturna

Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna
Rörstrand prakturna

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, prakturna, majolika, polykrom dekor med handtag i form av ormar, sent 1800-tal, höjd ca 50 cm

Bruksslitage, under livet en nagg, ett handtag med lagning samt nagg

543823

2018-05-15