Galjonsfigur

Galjonsfigur
Galjonsfigur
Galjonsfigur
Galjonsfigur
Galjonsfigur
Galjonsfigur
Galjonsfigur
Galjonsfigur
Galjonsfigur
Galjonsfigur
Galjonsfigur
Galjonsfigur

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

GALJONSFIGUR, föreställande Horatio Nelson, 1800/1900-tal, träskuren med polykromi, monterad på en senare platta där årtalet 1862 är inskuret, höjd ca 121 samt största bredd 43 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, bortfall av polykromi, kompletterad

543938

2018-05-15