Bror Marklund skulptur
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BROR MARKLUND (1907-1977) fiolspelande man, gips, signerad och daterad B Marklund 1930, med inskriptionen "Till vännen Folke P.", höjd ca 55 cm
Skador och lagningar, bortfall i gipset längs stråken, fläckar
543945
2018-05-15