Nils-Ole Zib matbord för Källemo

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

NILS-OLE ZIB, "Spenzer", matbord, Källemo, tillverkat under 1980-/90-talet, formgivet 1985, skiktlimmad och formpressad björkfanér, (2) förkromade spännben, höjd ca 72 cm, skivans mått ca 184x92 cm

Saknar etikett, spår efter tidigare etikettmärkning, fanérskada, bruksslitage

543977

2018-05-15