Malmkrona ljuskrona

Malmkrona ljuskrona
Malmkrona ljuskrona
Malmkrona ljuskrona
Malmkrona ljuskrona
Malmkrona ljuskrona
Malmkrona ljuskrona
Malmkrona ljuskrona
Malmkrona ljuskrona

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, s.k. malmkrona, mässing, 1800-tal, barockstil, för 12 ljus, höjd ca 60, diam 63 cm

Senare elektrifierad, smärre slitage, borrhål

543998

2018-05-16