Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABEL, för officer vid Infanteriet, ca 1870, förgyllt mässingsfäste med lejonkappa, stålbalja, portopé, längd ca 92 cm

Slitage, klinga med korrosion

544016

2018-05-16