Nautica - Båtmodell
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BÅTMODELL, fullriggare, tidigt 1900-tal, monterad i en golvmonter, modellen i trä och tyg samt med detaljer i metall, montern i betsad ek, samt glas, avtagbar upptill, höjd ca 167 samt ca 130x35 cm
Ett nagg i ena hörnet på glaslocket, smärre bruksspår på montern
544038
2018-05-16