Alphonse Lalauze, La fête de la victoire
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ALPHONSE LALAUZE (Frankrike 1872-1936): "La fête de la victoire" den 11 november 1918, signerad och daterad Alph. Lalauze 1920, akvarell, ca 118x83 cm.
PROVENIENS
Inköpt i Paris 1968 av konsthandlare Erik Dehlin, Gamla Stan, Stockholm
544065
2018-06-18