Alphonse Lalauze, La fête de la victoire

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

ALPHONSE LALAUZE (Frankrike 1872-1936): "La fête de la victoire" den 11 november 1918, signerad och daterad Alph. Lalauze 1920, akvarell, ca 118x83 cm.

PROVENIENS
Inköpt i Paris 1968 av konsthandlare Erik Dehlin, Gamla Stan, Stockholm

544065

2018-06-18