Stephan Abel Sinding brons

Stephan Abel Sinding brons
Stephan Abel Sinding brons
Stephan Abel Sinding brons
Stephan Abel Sinding brons
Stephan Abel Sinding brons
Stephan Abel Sinding brons
Stephan Abel Sinding brons
Stephan Abel Sinding brons
Stephan Abel Sinding brons
Stephan Abel Sinding brons
Stephan Abel Sinding brons
Stephan Abel Sinding brons

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

STEPHAN ABEL SINDING (Norge, 1846-1922): skulptur, byst av en av en gammal kvinna, signerad Stephan Sinding och daterad 1892, gjutarmärkt L P Jorgensen Eneret, brons, höjd 27 cm

Smärre slitage, fläckar

544097

2018-05-25