Royal Copenhagen 2 vaser
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, vaser, 2 st, 1900-talets andra hälft, underglasyrmåleri, en urnformad med marin motiv nr 3918/3558, en bukig föreställande Kronborgslött, nr 870/5271, stämpelmärkta, höjd 30 respektive 34 cm
Den bukiga är andra sortering, den med marin motiv med rester av etikett, bruksslitage
544161
2018-05-25