Royal Copenhagen 2 vaser

Royal Copenhagen 2 vaser
Royal Copenhagen 2 vaser
Royal Copenhagen 2 vaser
Royal Copenhagen 2 vaser
Royal Copenhagen 2 vaser
Royal Copenhagen 2 vaser
Royal Copenhagen 2 vaser
Royal Copenhagen 2 vaser
Royal Copenhagen 2 vaser
Royal Copenhagen 2 vaser
Royal Copenhagen 2 vaser
Royal Copenhagen 2 vaser

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROYAL COPENHAGEN, vaser, 2 st, 1900-talets andra hälft, underglasyrmåleri, en urnformad med marin motiv nr 3918/3558, en bukig föreställande Kronborgslött, nr 870/5271, stämpelmärkta, höjd 30 respektive 34 cm

Den bukiga är andra sortering, den med marin motiv med rester av etikett, bruksslitage

544161

2018-05-25