Axel Einar Hjorth, NK, matbord
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, matbord "Coolidge", NK verkstäder i Nyköping, formgivet 1929, fanerat med björk, delvis svärtade detaljer, höjd 75, längd 120, bredd 80, en utdragsskiva med längd 55 cm
Smärre slitage och märken
544172
2018-05-20